ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Субота, 04.05.2024, 05:14

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » Архів матеріалів

 Під керівництвом т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич на базі Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася виїзна виробнича нарада, у якій взяли участь начальники обласних управлінь  лісового та мисливського господарства.

Під час наради обговорено організаційні питання щодо забезпечення здійснення протипожежних заходів у лісах, їх охорони та захисту.

Т.в.о. Голови Держлісагентства наголосила, що нині триває найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників – пожежонебезпечний період. У зв'язку з підвищенням температурного режиму та зростанням кількості лісових пожеж, Держлісагентство закликає громадян неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки та рекомендує  відмовитися від відвідування лісів.

&nbs ... Читати далі »

Переглядів: 374 | Додав: onles | Дата: 29.06.2016 | Коментарі (0)

Береза повисла

Береза повисла (Betula pendula) - широко розповсюджена порода. Це дерево формує дрібнолистих ліс у всіх кліматичних зонах, за винятком тундри. При цьому слід сказати, що береза, як правило, не є корінним насадженням. Дерево з'являється на ділянках згорілого лісу, в основному, хвойного.

Вона відрізняється сильно розвиненою кореневою системою, неглибоко проникаючої в грунт. Через це дерева часто схильні вітровали. Береза повисла, висота стовбура якої може досягати 25-30 метрів, має щільну, важку жовтувато-білу деревину. У молодих дерев кора коричнева. З восьми-десяти років вона починає біліти. Молоді дерева легко сплутати з деякими видами вільхи. Однак у дорослому стані березу добре можна відрізнити саме по білій корі.

Береза повисла досить добре піддається механічній обробці. Деревина відрізняється нест ... Читати далі »

Переглядів: 391 | Додав: onles | Дата: 24.06.2016 | Коментарі (0)

Липа дрібнолиста 

 

З лікувальною метою використовують її цвіт, плоди і листя.

Поширена в листяних лісах Європейської частини Радянського Союзу, в тому числі й на Україні, а також на Уралі, в Західному Сибіру та на Алтаї.

Липа дрібнолиста — дерево, яке мало чим відрізняється від широколистої липи. Досягає заввишки до 30 м, має темну, яка глибоко тріскається, кору на стовбурах і темно-сіру, з коричневим відтінком — на гілках. Листки на довгих черешках, нерівнобокі, серцевидні, з загостреною верхівкою, по краях зубчасті. Квітки блідо-жовті, зібрані в пазушні півзонтики, сидять на загальному стебельці. При кожному суцвітті є довгасто-ланцетовидний, зрослий з квітконосом, приквіток, який зберігається й при плодах. Приквітки (приквіткові листочки) використовують разом з квіточками. Плоди — одно- або ... Читати далі »

Переглядів: 406 | Додав: onles | Дата: 23.06.2016 | Коментарі (0)

Ялиця Біла 

Ялицю білу (лат. Аbies аlba) іноді називають гребінцевою або європейською. Це однодомна, роздільнополе дерево родини соснових росте в соснових або змішаних лісах. Широко культивується як паркова та декоративна рослина.

Стовбур білої ялиці досягає 2 м у діаметрі, в молодості дерево має остропирамидальну крону, в середньому віці крона стає овально-загостреною, верхівка притупляється. У старості крона цих дерев набуває гніздообразну форму. Кора даного виду гладка, сріблясто-сіра. Бічні гілки спрямовані строго горизонтально, іноді злегка підняті вгору.

Ялиця біла, як видно на фото, має не надто довгу хвою (до 3 см), шириною 2-3 мм. Розташовані хвоїнки в одній площині, на кінцях тупі ... Читати далі »

Переглядів: 336 | Додав: onles | Дата: 22.06.2016 | Коментарі (0)

 

Працівники апарату обласного управління лісового та мисливського господарства разом із жителями м. Кіровограда взяли участь у заходах, приурочених до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. 

Керівництво міста й області, ветерани і представники громадськості, військовослужбовці поклали квіти до Вічного вогню біля підніжжя пам'ятника „Скорботна Батьківщина-мати” на Фортечних валах та вшанували пам’ять жертв війни, які віддали своє життя заради Великої Перемоги,  хвилиною мовчання.

В пам’ять про загиблих воїнів пролунали залпи військового салюту.

... Читати далі »

Переглядів: 349 | Додав: onles | Дата: 22.06.2016 | Коментарі (0)

Діана  Гусейнова, учениця шкільного лісництва «Паросток», яке діє на базі Світловодської спеціалізованої ЗОШ № 7, разом із двома полтавськими школярками братиме участь у фінальному змаганні міжнародного конкурсу "Молодь у лісах Європи".

Національний відбір для участі у фіналі конкурсу проходив 17 червня в Держлісагентстві. У ньому взяли участь 15 чоловік - представників Житомирської, Кіровоградської, Полтавської та Сумської областей.

Кращих визначили за підсумками трьох етапів: тестування на знання лісового господарства України англійською мовою, аудіювання та спілкування англійською мовою.

Фінальний етап Міжнародного конкурсу відбудеться 28-30 вересня у Латвії.

Команда українських школярів – учнів Червоно-Нерубаївського шкільного лісництва вперше взяла участь у конкурс ... Читати далі »

Переглядів: 322 | Додав: onles | Дата: 22.06.2016 | Коментарі (0)

Широке поширення отримала дейція шорстка, яку також називають шорсткою або зірчастої, батьківщиною якого є Китай і Японія. У природі чагарник виростає до 2,5 метрів, в Москві - не більше 1,5 метра. Цей вид дейції порівняно з вищеописаними більш декоративний, але менш морозостійкий. Своє цікаве назву рослина отримала завдяки своїм шорстким листям, які покриті з двох сторін зірчастими багатопроменевими волосками. Також рослина має видовжено-яйцевидними за формою листям 3-8 см з городчастим краєм і загостреною верхівкою. Квітки такий дейції білі або злегка рожеві. Вони зібрані в невеликі вузькі волоті, розміщуються на тонких пагонах. Цвітіння рослина походить з 2-3 тижнів з кінця липня, а плоди досягають повного дозрівання в середині жовтня. У культурі цей вид став відомий з 1822 року. Дуже красивими і ефектним видом володіють ті сорти, у яких є махрові рожеві квіточки: сорти Plena, Roseo Plena, Candidssim ... Читати далі »

Переглядів: 382 | Додав: onles | Дата: 21.06.2016 | Коментарі (0)

У лісах вже встановилася висока пожежна небезпека і різко зростає ймовірність виникнення пожеж та їх розповсюдження на великі площі.

     Вимоги до пожежної безпеки встановлені Лісовим кодексом України, Законом України «Про пожежну безпеку», Правилами пожежної безпеки в лісах України та іншими нормативними актами, які регламентують вимоги пожежної безпеки щодо лісових насаджень.

     Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 77, «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і на посадових осіб від 51 грн. до 170 грн.

      За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що при ... Читати далі »

Переглядів: 415 | Додав: onles | Дата: 17.06.2016 | Коментарі (0)

Тис ягідний (лат. Taxus baccata) - медленнорастущее дерево родини Тисових, що відрізняється великою тривалістю життя. Іноді його називають тис європейський або червоне дерево. Відомі випадки, коли ці рослини доживали до 4000 років. Дерево-рекордсмен мало 28 м і діаметр стовбура 4 м.

Тис ягідний, фото якого представлені в даній статті, виростає в південній і центральній Європі, на півночі ареал поширення доходить до західної Норвегії і Аландських островів. Також дерева тиса ягідного можна зустріти в лісах північного Ірану та північно-західної Африки. На території пострадянського простору тисові ліси збереглися в кримських горах, та Карпатах.Тис ягідний був майже повністю винищений людиною через свою дуже міцну і практично вічну деревину.

Здавна відомі сильні бактерицидні властивості червоного дерева - його деревина здатна вбивати навіть мікроорганізми, що знаходяться в повітрі. ... Читати далі »

Переглядів: 433 | Додав: onles | Дата: 17.06.2016 | Коментарі (0)

З отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується 5 видів: Гадюка звичайна (Vipera berus (Linnaeus 1758), Гадюка степова (Vipera ursinii (Bonaparte 1835), Гадюка Нікольського (Vipera nikolskii Vedmederja, Grubant and Rudayeva, 1986), Гадюка Ренарда (Vipera renardi (Christoph 1861) та Гадюка носата (Vipera ammodytes (Linnaeus 1758), які дуже нерівномірно розповсюджені по країні. Найбільша їх кількість у південних та східних областях – 5 видів, а найменше – в Західній та Північній Україні – 1 вид. Повсюдно в Україні трапляється лише Гадюка звичайна. Вона заселяє усі принагідні території від альпійських лук Карпат на висотах понад 1800-2000 м над морем, до рівнин Причорномор’я і боліт Полісся.

Переглядів: 388 | Додав: onles | Дата: 17.06.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 151 152 153 154 155 ... 178 179 »

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0