У лісах вже встановилася висока пожежна небезпека і різко зростає ймовірність виникнення пожеж та їх розповсюдження на великі площі.
Вимоги до пожежної безпеки встановлені Лісовим кодексом України, Законом України «Про пожежну безпеку», Правилами пожежної безпеки в лісах України та іншими нормативними актами, які регламентують вимоги пожежної безпеки щодо лісових насаджень.
Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 77, «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» тягне за собою накладення штрафу на громадян від 17 грн. до 51 грн. і на посадових осіб від 51 грн. до 170 грн.
За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 51 грн. до 170 грн. і на посадових осіб – від 119 грн. до 340 грн.
Стаття 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків». Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн. і на посадових осіб від 850 грн. до 1190 грн.
Ті самі дії вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн. і на посадових осіб від 1190 грн. до 1700 грн.
До таких порушень, наприклад, належатимуть такі вимоги:
- розведення протягом пожежонебезпечного періоду багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів протягом пожежонебезпечного періоду;
- паління, кидання у лісі непогашених сірників, недопалків, крім місць, які обладнані для цієї мети;
- випалювання трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, а також на ділянках, що безпосередньо примикають до лісу;
- звалювання та спалювання у лісових насадженнях сміття, будівельних залишків, побутових та горючих відходів тощо.
Дякуємо за дотримання правил поведінки в лісі!
Головний лісничий Поркуян Л.І.
|