ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

П`ятниця, 26.04.2024, 03:22

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Червень » 17 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
13:55
Наша рубрика "Дендрологічний сад"

Тис ягідний (лат. Taxus baccata) - медленнорастущее дерево родини Тисових, що відрізняється великою тривалістю життя. Іноді його називають тис європейський або червоне дерево. Відомі випадки, коли ці рослини доживали до 4000 років. Дерево-рекордсмен мало 28 м і діаметр стовбура 4 м.

Тис ягідний, фото якого представлені в даній статті, виростає в південній і центральній Європі, на півночі ареал поширення доходить до західної Норвегії і Аландських островів. Також дерева тиса ягідного можна зустріти в лісах північного Ірану та північно-західної Африки. На території пострадянського простору тисові ліси збереглися в кримських горах, та Карпатах.Тис ягідний був майже повністю винищений людиною через свою дуже міцну і практично вічну деревину.

Здавна відомі сильні бактерицидні властивості червоного дерева - його деревина здатна вбивати навіть мікроорганізми, що знаходяться в повітрі. Якщо в будинку хоча б стельові балки виконані з тиса, житло надійно захищене від будь хвороботворної інфекції, а під час масових епідемій це було як не можна актуальне. У Стародавньому Єгипті тисовую деревину використовували для виготовлення саркофагів, в деяких країнах нею платив данину феодалам. В'язкість матеріалу дозволяла використовувати його в якості основи для луків.

Крім того, опис декоративних якостей тиса ягідного говорить про його великої цінності як паркового дерева. Ці рослини часто використовувалися для будівництва лабіринтів у французьких садах, у Версалі донині збереглися великі тисові решітки і баскеты.

Кора, листя і деревина тиса ягідного містять алкалоїд таксин, відповідно, отруйні для людини і багатьох тварин. Причому з віком токсичність отрут тільки посилюється. Раніше вважалося, що якщо подати людині вино в кубку, виготовленому з тисового деревини, він може загинути. Також було широко поширена думка про небезпеку крони цих дерев - існувала думка, що якщо заснути в тіні тисового дерева, можна не прокинутися. Пізніше з'ясувалося, що це помилка. Для людини 100 г листя вважається смертельною дозою, 500 г листя може занапастити кобила. Але, наприклад, олені і зайці поїдають тисовую кору і листки без шкоди для свого організму. Часто амулети з червоного дерева використовували як оберіг від нечистої сили.

Посадка тиса ягідного, розмноження та догляд за ним

Розмноження тиса ягідного в більшості випадків проводиться живцюванням, так як насіння проростає дуже довго. Якщо взяти живці з гілок, спрямованих догори, утворюються кущі з вертикальним зростанням. У разі якщо живці взяті з горизонтальних гілок, при укоріненні утворюються низькі, розлогі дерева. Посадка тиса ягідного може проводитися як в лужні, так і в слабокислі грунту, головна умова - достатня вологість. Найбільш оптимальна грунтова суміш, що включає пісок, торф, родючу землю в пропорції 2:2:3 і підгодівлю. Навесні наступного року після вкорінення слід внести мінеральне добриво. Найкращий час для посадки тиса ягідного - з кінця серпня по жовтень. У грунт дуже корисно додавати лісову хвойну землю. Завдяки вмісту в лісовій землі грибних спор ростові якості дерев поліпшуються.

Так як ця рослина дуже тіньовитривала, висаджувати його можна в місцях, малопридатних для інших видів. Досить добре переносить умови міських вулиць, стійка до загазованості. При посадці тиса ягідного важливо врахувати оптимальне відстань між саджанцями (не менше 2-2,5 м) і вибирати захищені від вітру ділянки. Посадкову яму слід виривати глибиною 60-70 см, а шийку кореня залишати на рівні землі.

Догляд за тисом ягідним включає розпушування на глибину 10-15 см і щомісячний полив. Після поливу околоствольный коло рекомендується мульчувати тріскою. На зиму рослини слід укрити лапником.

Ці дерева чудово переносять стрижку, формування та санітарну обрізку. Використання рослин даного виду в ландшафтному дизайні дозволяє створювати химерні садові композиції і унікальні живі огорожі. Рекомендується для групових і одиночних посадок.

 

Виконав інженер Л/К                              Сластьоненко О.В.

Переглядів: 429 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0