ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Четвер, 28.03.2024, 19:44

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Червень » 24 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
15:01
Наша рубрика "Дендрологічний сад"

Береза повисла

Береза повисла (Betula pendula) - широко розповсюджена порода. Це дерево формує дрібнолистих ліс у всіх кліматичних зонах, за винятком тундри. При цьому слід сказати, що береза, як правило, не є корінним насадженням. Дерево з'являється на ділянках згорілого лісу, в основному, хвойного.

Вона відрізняється сильно розвиненою кореневою системою, неглибоко проникаючої в грунт. Через це дерева часто схильні вітровали. Береза повисла, висота стовбура якої може досягати 25-30 метрів, має щільну, важку жовтувато-білу деревину. У молодих дерев кора коричнева. З восьми-десяти років вона починає біліти. Молоді дерева легко сплутати з деякими видами вільхи. Однак у дорослому стані березу добре можна відрізнити саме по білій корі.

Береза повисла досить добре піддається механічній обробці. Деревина відрізняється нестійкістю до гниття. Порода найкраще зберігається в зануреному у воду стані. Деревину берези застосовують в якості сировини для виготовлення фанери, різьблених іграшок невеликого розміру, у виробництві лиж. Породу використовують для отримання оцтової кислоти, деревного вугілля, скипидару, метилового спирту. У процесі сухої перегонки кори утворюється застосовуваний в парфумерії та медицині дьоготь. Гілки йдуть на банні віники.

Листя та бруньки берези використовуються в класичній і народній медицині. Ці частини дерева мають потогінну, жовчогінну та сечогінну ефектом. Крім того, вони надають ранозагоювальну, протизапальну, бактерицидну, кровоочисний і потогінну дію.

Бруньки берези для застосування в медичних цілях заготовляють в січні-березні до того, як вони почнуть розпускатися. Сушіння здійснюється в добре провітрюваному приміщенні або на свіжому повітрі. У нирках міститься 3-5,3 (8)% ефірного масла. У якості його основних компонентів виступають бициклические сесквітерпеноіди. Також в нирках присутні і смолисті речовини.

Збір молодого листя здійснюється в травні-червні. Їх сушать на горищі або в тіні. У листі виявлені сапоніни, флавоноїди, аскорбінова кислота. Так само, як і в нирках, в них присутні смолисті речовини і ефірне масло. З листя виділяються фітонциди. Вони здатні знищувати патогенні мікроорганізми через три години.

Листя та бруньки використовуються в зборах і у вигляді настоїв. Сік берези, зібраний навесні, дуже смачний і корисний.

Виконав інженер Л/К                              Сластьоненко О.В.

Переглядів: 383 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0