ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Вівторок, 03.12.2024, 19:07

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Вересень » 16 » Лісогосподарські підприємства Кіровоградщини відвідали представники ЗМІ
12:27
Лісогосподарські підприємства Кіровоградщини відвідали представники ЗМІ

 

 

 

Напередоні професійного свята лісівників для представників ЗМІ Кіровоградської області традиційно відбувся прес-тур до структурних підрозділів обласного управління лісового та мисливського господарства. Захід проходив на території Чорноліського та Олександрівського лісових господарств. Під час поїздки начальник обласного управління Наталія Ревенко розповіла журналістам про здобутки, проблеми та завдання лісової галузі Кіровоградщини. 

 

Оскільки одним з найважливіших завдань лісового господарства є підвищення продуктивності лісів, яке досягається за рахунок проведення комплексу лісогосподарських заходів, цьогоріч організатори зосередили увагу учасників прес-туру на демонстрації того, у чому ж полягає система догляду за лісом. Під час відвідування різновікових лісових культур було наочно продемонстровано, який важкий труд та значні фінансові затрати закладаються у догляди за культурами, та роз’яснено, що без їх проведення майбутні лісові насадження поступово можуть втратити головну породу та основні функції.

  

 

До програми заходу було включено огляд збудованого 2015 року в Богданівському лісництві тепличного комплексу, який цьогоріч удвічі розширив свою площу. У теплицях автоматизовано процеси контролю температури, вентиляції та освітлення, що дозволяє проводити черенкування та вирощування посадкового матеріалу протягом усього року.

 

Перебуваючи у лісництвах підприємств, журналісти побачили, як лісівники вирощують стандартний посадковий матеріал для проведення лісорозведення та лісовідновлення, а також декоративний садивний матеріал для озеленення територій. Останнє дає змогу залучати додаткові кошти на розвиток підприємств та забезпечення соціальної захищеності працівників.

  

   

Учасники заходу оглянули цех переробки деревини, який розпочинає роботу у Дмитрівському лісництві і дасть змогу забезпечити новими робочими місцями місцевих жителів.

 

Про розширення мережі та здійснення реконструкції лісових транспортних артерій йшлося під час огляду доріг у лісових масивах Чорноліського лісгоспу.

 

В Олександрівському лісгоспі об'єктами огляду стали відремонтоване насіннєсховище та розсадник. Також учасники прес-туру побували на першій в області клоновій плантації сосни звичайної, створеній олександрівськими лісівниками за участі лісових науковців.

 

 

Увазі медійників буде представлено благоустрій територій садиб Чутянського, Дмитрівського, Бірківського та Олександрівського лісництв, а також рекреаційного пункту  «Лісовичок» у Чорноліському лісгоспі.

 

Розповідаючи журналістам про роботу лісової галузі області, Наталія Ревенко зазначила, що в цілому відмічається позитивна динаміка розвитку. Зокрема, на належному рівні проведено весняну лісокультурну кампанію. Здійснено низку заходів щодо охорони та захисту лісових насаджень, що забезпечило належний рівень охорони лісів від пожеж. Також виконано значний обсяг робіт з попередження та оперативного виявлення незаконних рубок.

Як зауважила керівник, навіть за складних економічних обставин у лісогосподарських підприємствах залишаються стабільними показники по фінансових виплатах, немає боргів ні перед державою, ні перед членами трудових колективів. За її словами, високих результатів у розбудові лісової галузі області досягнуто завдяки сумлінній праці та особистому внеску кожного працюючого. Тож через посередництво ЗМІ начальник управління подякувала своїм колегам за віддане служіння зеленим оберегам степового краю.

  

«Ліс для степової Кіровоградщини має надзвичайно велике значення. Перш за все це запорука екологічного благополуччя регіону, - підкреслила Ревенко. – Саме тому збереження, раціональне використання та примноження лісів були, є і будуть головними завданнями для працівників лісового господарства». Збільшенню лісистості області повинно сприяти виконання регіональної екологічної програми "Ліси Кіровоградщини" на 2016-2020 рр, - додала вона.

Серед іншого Наталія Ревенко загострила увагу представників ЗМІ на нагальних проблемах лісової галузі: відсутності державного фінансування на ведення лісогосподарських заходів та недостатньому рівні заробітної плати працівників степових лісгоспів. У той же час негативно впливає на імідж лісівничої праці побутуюча хибна думка відносно заготівлі деревини, яку нефахівці лісового господарства сприймають як незаконну рубку. Як пояснила начальник управління, заготівля деревини проводиться лише тоді, коли ліс досягає своє стиглості і має найбільшу господарську цінність або потребує проведення санітарно-оздоровчих заходів. Зібравши врожай стиглого лісу, лісівники створюють на його місці молоде насадження, яке із часом більш продуктивно виконуватиме свої захисні функції.

За час перебування у лісогосподарських підприємствах працівники ЗМІ отримали свіжі враження та думки для роздумів над нагальними питаннями, які турбують лісівників. І вкотре переконалися: праця служителів лісу необхідна та складна, пройнята турботою про благо людини в майбутньому.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

 

 

Довідково (інформація за січень – серпень 2016 р.)

Упродовж весняної лісокультурної кампанії державними лісогосподарськими підприємствами Кіровоградщини створено лісових насаджень всього на площі 657 га, в тому числі 217 га захисних лісових насаджень.

Для забезпечення майбутніх лісопосадок власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках висіяно лісового насіння на площі 5,7 га. У лісовому фонді закладено 20,5 га плантацій новорічних ялин.

За 8 місяців реалізовано 50,7 тисячі штук декоративного посадматеріалу на суму 1 млн. 496 тис. гривень.

З метою попередження та розповсюдження вогню на значні території створено 529 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними на протязі 2731 км. Проведено 931 рейди з виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах, під час яких виявлено 4 порушників, їх притягнуто до адміністративної відповідальності. За нинішній рік у підвідомчих лісах не сталося лісових пожеж.

Захист лісів від шкідників та хвороб проведено на площі 6,6 тис. гектарів.

Виявлено 14 випадків незаконних рубок, об’єм яких становив 125 кубометра. Лісовому господарству завдано збитків на суму 590 тис. гривень. До правоохоронних органів передано матеріали по 6 випадках незаконних рубок.

Нинішнього року від усіх видів рубок заготовлено 117,8 тис. кубометрів деревини. Реалізовано в круглому вигляді 104,6 тис. кубометрів.

На деревообробних дільницях перероблено близько 10 тис. кубометрів деревини та випущено товарної продукції на суму 27,2 млн. гривень.

Ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини становила 906 грн., що на 150 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Обсяг реалізованої продукції зріс на 138 % порівняно з попереднім роком і становить 127,8 млн. гривень.

Ведення мисливського господарства на території області здійснюють 31 користувач мисливських угідь. За 8 місяців районними мисливствознавцями складено 34 протоколи на порушників правил полювання.

У 2016 році реконструйовано 6,8 км лісових доріг.

На ведення лісового та мисливського господарства лісогосподарськими підприємствами області спрямовано близько 49,2 млн. грн., із них 47,9 млн. грн., або 97 %, - власні кошти підприємств;  914 тис. грн., або 1,8 %, - асигнування із загального фонду державного бюджету; 109 тис.  грн. - одержали лісівники з коштів місцевого бюджету.

До бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску лісгоспи сплатили 61,7 млн. грн., що в 1,6 раза більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Порівняно з минулим роком збільшено на 166 % заробітну плату штатних працівників. Середня заробітна плата працівників галузі становить 7605 грн.

В області приділяється значна увага розвитку рекреаційних зон. Лісівники працюють над благоустроєм територій державного лісового фонду і садиб лісництв, зокрема будують нові привабливі рекреаційні місця відпочинку для населення вздовж автодоріг на узліссі. Нині на території лісового фонду діє 30 рекреаційних пунктів та місць відпочинку.

На Кіровоградщині діє 34 шкільних лісництва.

 

Переглядів: 462 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0