ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

П`ятниця, 26.04.2024, 07:23

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Грудень » 07

Грудень для них – це робота в посиленому режимі. Раніше, щоб зберегти насадження хвойних дерев, рейдові групи цілодобово патрулювали ліс. Тепер це робить один дрон. На місце незаконного вирубування одразу викликають поліцію і рейдову групу лісівників. На реагування йде кілька хвилин, тому значної шкоди лісу браконьєри завдати просто не встигають.

Про те, як безпілотники допомагають патрулювати ліси на Кіровоградщині дивіться в сюжеті ТСН.

Переглянути відео у випуску ТСН за 5 грудня 2016 року на каналі 1+1. 

Переглядів: 325 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Т. в. о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич розповіла в інтерв'ю виданню «Gazeta.ua», що Україна підписала Меморандум про співпрацю з Австрійською Республікою, який вже найближчим часом дозволить реалізувати в Україні інвестиційні проекти, пов'язані з обліком лісового фонду та охороною лісів.

«Завдяки цьому Меморандуму ми вже активно працюємо над початком широкомасштабного тристороннього міжнародного проекту спільно з Австрією і Німеччиною, який буде реалізований в Україні. Він буде направлений, зокрема, на здійснення повноцінного державного обліку лісів і ведення державного лісового кадастру», - розповідає т. в. о. Голова Держагентства лісових ресурсів.

Також, за словами Христини Юшкевич, в цьому році розпочато реалізацію Угоди про співробітництво між Урядом Республіки Туреччина і Урядом України в галузі лісового господарства, яка була підпи ... Читати далі »

Переглядів: 361 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

На кузбаські ліса напав небезпечний шкідник

Цього року в Сибіру зафіксовано епідемію одного з найнебезпечніших шкідників лісу - сибірського шовкопряда. Гусениці об'їдають хвою на дереві, що призводить до його загибелі. Розмноженню шкідника сприяла аномально спекотна погода минулого літа. Боротьбу з сибірським шовкопрядом вирішено почати з приходом весни.

«Заходи по придушенню чисельності шовкопряда вирішено провести в весняно-літній період 2017 року», - повідомили в прес-службі департаменту лісового комплексу, - «В Кузбасі масовий спалах чисельності сибірського шовкопряда була зафіксована в Маріїнському районі в 1983 році. В результаті авіаційної обробки шкідник був знищений».

За інформацією сайту «Лісівник»

Переглядів: 385 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Вчені виявили найвище дерево Африки

Вчені з Німеччини виявили на схилах гори Кіліманджаро найвище дерево Африки. Ним виявилася ентандрофрагма висока, висота якої досягає 81,5 метра.

Дослідники вивчали рослинність на слонах Кіліманджаро протягом 20 років. За цей час вони дослідили близько 600 ділянок лісової рослинності. На висоті від 1400 до 2100 метрів на Кіліманджаро зростає ентандрофрагма висока, що виявилася найвищою з африканських дерев, знайдених до цих пір. Досі вчені вважали, що максимальна висота ентандрофрагм не перевищує 55 метрів. Між 2012 і 2016 роками вчені за допомогою лазерних інструментів виміряли висоту 20 ентандрофрагм і знайшли серед них вісім дерев вище 60 метрів. За річними кільцами дослідники визначили їх приблизний вік — від 150 до 600 років, вік рекордсмена оцінюється в 470 років.

Найвищим деревом Землі н ... Читати далі »

Переглядів: 346 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Замінник деревини з суміші відходів виробництва текіли і переробленого пластику

Мексиканський виробник Plastinova запропонував виготовляти замінник дерева на основі макухи агави, що залишається після виробництва текіли, і переробленого пластику.

Виробництво матеріалу включає в себе наступні етапи: видалення з макухи спирту і цукровмісних речовин; висушування волокна, що залишилося; його подрібнення; додавання до отриманого борошна хімічного агента, що дозволяє волокну з'єднуватися з переробленим пластиком; додавання поліетилену і поліпропілену (65-90% отриманого матеріалу).

Остаточно виходить продукт, який за своїми характеристиками не поступається натуральному дереву, а по міцності перевершує його.

Незважаючи на позитивні результати експерименту, дослідники шукають альтернативну заміну макухи агави, оскільки проблематичним ... Читати далі »

Переглядів: 386 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь у круглому столі «Мораторій на експорт лісу: результати та перспектива», який відбувся у конференц-залі Верховної Рада України. У заході також взяли участь народні депутати України, виробники, експерти, громадськість та представники бізнес-асоціацій.

«Питання мораторію на експорт деревини не вирішує основні питання лісової галузі, такі як незаконна вирубка лісів, запровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів. Ці питання галузі потребують комплексного вирішення на законодавчому рівні», - зазначив Володимир Бондар.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на боротьбу з незаконною вирубкою лісу. За його словами, вже набули чинності ... Читати далі »

Переглядів: 404 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

У лісогосподарських підприємствах Кіровоградщини завершилися лісопосадкові роботи. Нинішнього року по області заліснено територію в 838 га. На 488 га, де раніше проводились рубки, проведено лісовідновлювальні роботи, на 350 га – створено нові захисні лісові насадження.

Доповнено 1149 га насаджень, з яких захисні – 519 га, культури на зрубах - 630 га. Догляди за лісовими культурами проведено на площі 8195 га, з них за культурами на зрубах - 4117 га, за захисними насадженнями – 4078 га.

Зібрано 46,3 т насіння, його асортимент налічує 30 видів. Вага заготовленого жолудя дуба становила 44,2 т (зібрано 40,8 т жолудів дуба звичайного і 3,4 т – дуба червоного).

Для проведення лісопосадкових робіт у наступному році і забезпечення власним садивним матеріалом лісівники виростили 4,8 млн. шт. стандартних сіянців та висіяли насіння у розсадн ... Читати далі »

Переглядів: 380 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Дерево генерала Шермана - найбільше в світі

На нашій планеті існує близько п'ятдесяти відомих дерев, які живуть більше тисячі років. Дерева живуть неймовірно довго із багатьох причин, однією з яких є розрізненість судинної системи. Це дозволяє дереву жити довше, коли відмирає одна його частина. Також дерево має здатність утворювати захисні сполуки, які захищають його від смертельних паразитів і бактерій. Унікальне дерево Шермана, секвоядендрон (від латинського Sequoiadendron giganteum), мабуть, найбільш давнє, звичайно, з відомих на сьогодні.

Росте цей довгожитель в штаті Каліфорнія (Сполучені Штати Америки), територія Національного парку «Секвойя».

Висота цього живого дива понад вісімдесят п'ять мет ... Читати далі »

Переглядів: 360 | Додав: onles | Дата: 07.12.2016 | Коментарі (0)

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0