ДП "Оникіївський лісгосп"

Субота, 17.08.2019, 14:48

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Березень » 15 » Правове становище полезахисних лісосмуг потребує невідкладного законодавчого врегулювання
10:28
Правове становище полезахисних лісосмуг потребує невідкладного законодавчого врегулювання

Начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко на запрошення організаторів взяла участь у  роботі всеукраїнського круглого столу, присвяченого обговоренню правового режиму полезахисних лісових смуг, який проходив 11 березня у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Кіровоградщину на заході також представляв Сергій Коренюк, директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації. 

Розпочав круглий стіл ректор університету Станіслав Ніколаєнко.  Він зазначив, що тематика заходу пов’язана з  відсутністю в Україні реального господаря полезахисних лісосмуг. Причина – у державній невизначеності, земельній та адміністративній реформі. Тож круглий стіл та прийняте за його результатами звернення повинні привернути увагу органів влади до збереження природи та підкреслити гостру необхідність у прийнятті законодавчих змін відносно питання охорони та збереження лісосмуг. 

За словами директора ННІ лісового і садово-паркового господарства Петра Лакиди, проблема збереження лісосмуг є державною, оскільки ними вкрита площа, яка займає близько півмільйона гектарів. Завідувач кафедри дендрології та лісової селекції Юрій Марчук у своєму слові зауважив на необхідності дотримання міжнародних конвенцій в даному аспекті. 

Питання дієвості законодавчих документів, які регламентують використання полезахисних лісових смуг, порушив завідувач кафедри лісової меліорації та оптимізації лісоаграрних ландшафтів Василь Юхновський, наголосивши на низькій ефективності чинних нормативно-правових документів та недостатній увазі до  правового режиму лісокористування та захисного лісорозведення. 

Із позицією департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо заявленої проблеми присутніх ознайомив представник відомства Віталій Степанюк. За його словами, у розв’язанні питання підпорядкування лісосмуг провідну роль повинні виконувати органи місцевого самоврядування. Лісосмуги треба передати сільгоспвиробникам за допомогою економічних механізмів. 

У своєму виступі Наталія Ревенко зазначила, що в Україні затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів Концепція розвитку агролісомеліорації в Україні. Концепцією закладені першочергові завдання, направлені на розв’язання проблеми, у тому числі проведення інвентаризації земель, зайнятих захисними лісовими насадженнями лінійного типу; проведення лісовпорядних робіт і отримання об’єктивної інформації про їх сучасний стан та лісомеліоративну ефективність; внесення змін до нормативно-правових актів щодо використання захисних лісових насаджень лінійного типу; розроблення системи державного стимулювання щодо створення захисних лісових насаджень лінійного типу; відновлення підготовки фахівців з агролісомеліорації у відповідних навчальних закладах ІІІ-ІV рівні акредитації за державним замовленням. 

Альтернативним джерелом фінансування цих робіт можуть бути кошти, які надходять від втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва, за умови внесення змін до статті 209 Земельного кодексу України, зауважила начальник управління. 

У ході обговорення вона запропонувала виключити полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження зі складу несільськогосподарських угідь земель сільськогосподарського призначення; доповнити частину першу статті 57 Земельного кодексу України положенням, яке передбачатиме, що земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями площею до 5 га безоплатно можуть надаватися у власність селянських, фермерських та інших господарств, відповідним громадянам та юридичним особам; площею більше 5 га - у користування власникам землі та іншим землекористувачам, які використовують прилеглі земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та мають у підпорядкуванні спеціалізовані підрозділи для ведення лісового господарства із встановленням мінімальної плати за землю. 

Крім того у постійне користування лісогосподарським підприємствам  можлива передача земельних лісових ділянок, що безпосередньо прилягають до лісових масивів, із встановленням відповідного обмеження для суміжних власників та землекористувачів на безперешкодний доступ та право проїзду на транспортному засобі для забезпечення належної охорони та догляду за ними. 

А також додати до переліку об’єктів, які можуть надаватись у користування без обов’язкового проведення земельних торгів, земельні ділянки, що зайняті полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями (зміни до статті 134 Земельного кодексу України). 

Серед внесених Ревенко пропозицій озвучено питання заміни земельного податку встановленням місцевого збору за використання природних ресурсів місцевого значення (полезахисних лісосмуг), як чинника, що сприяє підвищенню врожайності та охороні земель від вітрової та водної ерозії. У такому разі Лісовий кодекс потребує доповнення статтею 75-1 «Використання корисних властивостей лісів для потреб сільського господарства», а самі полезахисні смуги надаються в користування землевласникам або землекористувачам сільськогосподарських угідь як окремі лісові ділянки на підставі розпорядження відповідної облдержадміністрації та договору, відмітила виступаючий. 

За результатами дискусії учасниками круглого столу було напрацьоване відповідне звернення до органів державної влади.

За матеріалами прес-служби Кіровоградського ОУЛМГ

Переглядів: 248 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0