ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

П`ятниця, 29.03.2024, 07:20

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Червень » 17 » Обережно кліщі!
13:32
Обережно кліщі!

Так звані енцефалітні кліщі - це кліщі родини іксодових, які є переносниками збудників вірусних, рикетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. Вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий енцефаліт, туляремію серед людей та піроплазмоз серед собак. Від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.

Найчастіше кліщі потрапляють на одяг людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Ці комахи присмоктуються до тіла людини не лише під час її перебування на природі, а й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть потрапити до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин. Укус комахи безболісний, оскільки разом зі слиною вона вводить у ранку анестезуючу(знеболюючу) речовину. Лише через кілька годин виникає відчуття болю. Дорослого кліща, який присмоктався, людина виявляє через 2-3 дні, в місці присмоктування з’являється припухлість, свербіння, почервоніння.

Якщо кліщ присмоктався, необхідно звернутись до найближчого травмпункту. При відсутності такої можливості видалення проводять самостійно. Для цього комаху слід змастити олією (не заливати, щоб не задихнувся); повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом. Бажано цілого кліща доставити для дослідження до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Засоби особистого захисту від кліщів прості і доступні кожній людині, яка дбає про своє здоров’я:

  • при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. На голову слід одягати головний убір;
  • само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз удома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
  • місце для привалів, нічного сну на природі треба звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;
  • удома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
  • використовувати для захисту від кліщів ефективні репеленти – це засоби, що відлякують кліщів (псило-бальзам, ОФФ-лосьон, ОФФ-спрей, ОФФ-бальзам).

Особам, яких покусали кліщі, рекомендується стежити за самопочуттям протягом одного місяця. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі, болю в м’язах, висипу звертатись до лікаря-інфекціоніста, обов’язково вказуючи, що раніше мав місце укус кліща.

Переглядів: 396 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0