ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

П`ятниця, 19.04.2024, 19:24

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Липень » 21 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
15:09
Наша рубрика "Дендрологічний сад"
Сосна звичайна
Дерево сосна є однією з найцінніших порід хвойних в нашій країні. Досягаючи 35-40 м у висоту, відноситься до дерев першої величини. Окружність стовбура досягає 1 м. він Покритий червонувато-бурою, з борозенками, відшаровується корою. В основі стовбура кора набагато товщі тієї, яка розташована вгорі. Така «задумка» природи несе в собі захисну функцію, захищаючи дерево від перегріву і низової пожежі. У сосен, які ростуть у зімкнутих деревостанах, стовбур більш стрункий з ажурною кроною. Поки молоде дерево, крона має конусоподібну форму. З віком вона кругліє, стає більш ширше, а в старості набуває плоску або зонтикоподібних форму. Соснова хвоя має сизо-зелений колір. Вона досить щільна, часто стирчить, вигнута, зібрана в пучки по 2 голки. Довжина 4-7 див. Хвоїнки загострені, трохи сплюснуте, мають тонку поздовжню смугу. Живе хвоя 3 роки. Восени, частіше у вересні, частина хвої опадає. Перед цим хвоїнки набувають жовтий колір, від чого крона виглядає строкатою.
Шишки розташовані поодиноко або по 2-3 штуки на опущених вниз ніжках. Незріла шишка має конічну форму і темно-зелений колір. Іноді може бути буруватий відтінок. Соснові шишки дозрівають на другий рік. Дозрілі шишки стають коричневого або бурого кольору. Довжина становить 3-6 см, ширина 2-3 див.
Сосна - це хвойне дерево, яке своєрідно готується до зимового періоду. Адже випаровування при «мінусовій» температурі згубно для рослини, в той же час хвоя залишилася на гілках. Справляється з цим рослина досить просто: з настанням холодів на голки лягає тонкий шар воску, Сосна звичайна утворює цілий ряд форм, які різняться між собою будовою крони, кольором і формою шишок. Зустрічаються різновиди з плакучою та пірамідальною кроною. Забарвлення голок у молодих пагонів може бути золотиста, білувата або срібляста. Кора зустрічається луската або пластинчаста.
Рослина сосна має широкий ареал, який простягається на різних, з екологічної точки зору, районах, тому вид характеризується великою кількістю екотипів. На сьогоднішній день екологами виділяється понад 30 таких екотипів. Наприклад, ангарська сосна, що росте в басейні р. Ангара, є экотипом сосни звичайної. Вивчення і спостереження за вирощеними в однакових умовах саджанців сосни звичайної різного походження показує відмінність рослин у здібностях до посухо - і холодостійкості, до зростання, опірностізахворюванням. Також ці рослини можуть відрізнятися морфологічними ознаками, такими як: форма крони, довжина голок, будову стовбура та ін Однак всі ці ознаки схильні до змін і не використовуються для виділення виду.
 
Виконав інженер Л/К                                     Сластьоненко О.В.
Переглядів: 519 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0