ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Четвер, 28.03.2024, 15:44

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Липень » 20 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
09:00
Наша рубрика "Дендрологічний сад"

                    Туя західна

Це хвойна рослина була завезена в Європу з Північної Америки ще в першій половині XVI ст. Ростуть в дикому вигляді по низинних берегах боліт і річок, туя виявилася невибагливої і в культурі, за що, власне, і отримала свою популярність.

Максимальна висота вічнозеленого дерева - 20 м при діаметрі крони на 5 м. Крона молодих дерев - пірамідальна, з віком набуває яйцеподібну форму. Кора на стовбурі гладка, червонуватого або сіро-коричневого кольору. У дорослих дерев починає відділятися вузькими поздовжніми стрічками. Хвоя луската, темно-зелена, взимку коричнева або буро-зелена, дрібна (до 0,4 см). Хвоя щільно притискається до втечі. Опадає кожні 2-3 року разом з гілочкою (гілкопад). З верхньої сторони пагони темно-зелені, блискучі, знизу - світліші, матові.

Шишки дрібні (до 12 мм), мають яйцеподібну форму. Складаються з тонких лусочок, мають 2 сплюснутих насіння. Насіння туя західна має з двома вузькими крильцями солом'яно-жовтого кольору.

Річний приріст дерева в висоту до 30 см, в ширину - до 10 див.

Деревина ядрова, червонуватого кольору, дуже міцні, але відносно м'яка, не має смоляних ходів, з приємним ароматом. Не піддається гниттю. Коренева система туї західної компактна.

Туя західна любить сонячні місця, але, відрізняючись тіньовитривалістю, більшість сортів не втрачає форму крони і в тіні. Невибаглива до родючості. З ґрунтів воліє легкі суглинки, на супісках зростає в умовах регулярної підгодівлі. Непогано переносить довколишні ґрунтові води, тому може рости на ділянках з надмірним перезволоженням. А дерева, у яких вже сформувалася коренева система, стійкі до посушливих періодів. Морозостійка. Ще однією перевагою туї західної є її стійкість до міських умов.

Красива форма крони західної туї стала причиною використання дерева у ландшафтному дизайні, де рекомендується для групових і солітерних посадок.

Для посадки туї краще вибрати захищене від вітру місце. Грунтову суміш для посадкової ями рекомендується приготувати з 2 частин листової (дернової землі, 1 частини торфу і 1 частини піску. Можна додати нітроамофоски (не більше 500 м на доросле дерево). Коренева шийка не заглиблюється. Її необхідно залишити на рівні землі.

Посадка добре проливається. Надалі протягом перших місяців необхідно поливати рослину з розрахунку 10 л на 1 дерево. Полив проводиться одночасно з дощуванням. При сухому і спекотному літі полив збільшують до 2 разів на тиждень до 20 л під дерево. Поливати краще в ранкові або вечірні години, щоб хвоя встигла обсохнути, а коріння - насититися. Важливо: в умовах посушливого літа і відсутності поливу туя може дати плоди, що зробить її крону рихлою і не такий декоративною.

Що стосується підгодівлі, то підгодовують тую комплексними добривами ранньою весною, після того, як сніг розтане. Якщо добрива закладалися при посадці, то наступний раз підгодовують на другий рік.

До зими багатостовбурні сорти стягуються шпагатом, що запобігає розламування крони під вагою мокрого снігу. Молоді саджанці бажано укутати укривним матеріалом або крафт-папером, це запобігатиме сонячним опікікам.

 

Виконав інженер Л/К                                     Сластьоненко О.В.

Переглядів: 339 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0