ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Четвер, 28.03.2024, 17:47

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Липень » 6 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
16:00
Наша рубрика "Дендрологічний сад"

Ялина колюча (блакитна) – один з найбільш поширених видів як у природному середовищі, так і в садовій культурі.

Ялина колюча являє собою хвойне дерево висотою 15-20 метрів з тонкою лускатою корою світло-коричневого або темно-сірого кольору. Форма крони спочатку вузько конічна, у дорослих дерев стає циліндричною. Хвоя голчаста, жорстка і дуже колюча, звідси, власне і назва. Забарвлення хвої блакитно-зелене, але зустрічаються сортові форми з кольором голок від яскраво-блакитного і до сірувато-зеленого кольорів. Голки не опадають аж до 4-6 років, що є незаперечною перевагою ялинки.

У міських умовах ялина починає цвісти ближче до середини червня, трохи пізніше інших видів. Термін плодоношення припадає на серпень-вересень вже в перший рік життя. Плоди – циліндричні шишки 6-11 сантиметрів завдовжки. У молодому віці зеленувато-жовті, в зрілому стані стають світло-коричневими. При належному догляді рослина живе 400-600 років.

Ялина колюча (блакитна) – один з найбільш поширених видів як у природному середовищі, так і в садовій культурі. Рослина цінується ландшафтними дизайнерами, насамперед, за красиву форму крони і забарвлення хвої. Батьківщиною різновидів є гірські райони Північної Америки, але вже з давніх часів дерево вирощується і на окультурених садових ділянках.

Ялина колюча являє собою хвойне дерево висотою 15-20 метрів з тонкою лускатою корою світло-коричневого або темно-сірого кольору. Форма крони спочатку вузько конічна, у дорослих дерев стає циліндричною. Хвоя голчаста, жорстка і дуже колюча, звідси, власне і назва. Забарвлення хвої блакитно-зелене, але зустрічаються сортові форми з кольором голок від яскраво-блакитного і до сірувато-зеленого кольорів. Голки не опадають аж до 4-6 років, що є незаперечною перевагою ялинки.

У міських умовах ялина починає цвісти ближче до середини червня, трохи пізніше інших видів. Термін плодоношення припадає на серпень-вересень вже в перший рік життя. Плоди – циліндричні шишки 6-11 сантиметрів завдовжки. У молодому віці зеленувато-жовті, в зрілому стані стають світло-коричневими. При належному догляді рослина живе 400-600 років.

Особливості догляду за ялиною колючою.

Даний вид потрібно вирощувати на відкритих сонячних ділянках, оскільки в тіні рослина втрачає декоративне забарвлення хвої. В іншому сенсі ялина колюча невибаглива: прекрасно росте на будь-яких грунтах, але все ж переважають суглинки або піщано-гравійний, добре дренування ї грунт, переносить високі температури, морозостійка і вітростійка, може вирощуватися в міських умовах.

Рослина вологолюбна, тому після посадки їй потрібен регулярний полив і обприскування. Підживлення потрібні тільки молодим рослинам, дуже родючих ґрунтів доросла колюча ялина не виносить. В перший рік посадки дерево бажано вкривати на зиму. Добре переносить ялина блакитна стрижку і декоративне формування крони.

Способи розмноження – насінням, здерев’янілими живцями або прививкою. Ялинку найкраще садити навесні, а дорослі рослини пересаджувати в зимовий час.

Декоративні форми і саджанці, які ростуть в лісі, однакові в посадці. Головне не пересушити коріння, тому що на повітрі оголені корені гинуть дуже швидко, за хвилин двадцять. Тому подбайте про захист коренів від сонця і вітру. Якщо купуєте саджанець, коріння обов’язково повинні бути закриті, загорнуті чим-небудь непроникним. Ялинки не люблять застою води, тому обов’язково має бути дренаж. Грунт повинен бути пухким. Колючі ялинки люблять легкі ґрунти та суглинки.

При висадці великих ялин проводити посадку потрібно в зимовий період. Глибина ями для посадки має бути 50-70 сантиметрів. Відстань між дорослими ялинами залишають 2-3 метри, щоб не було затінення. Більшість ялинок не люблять щільного грунту навколо стовбура. Шар грунту повинен містити дернову, листяну землю, торф і пісок. Товщина дренажу повинна бути близько 20 сантиметрів, можна взяти дрібний щебінь і пісок. Після посадки можна внести азотно-фосфорно-калійне добриво. Якщо ви берете ялинку з лісу, то візьміть для посадки шар землі з смерекового лісу і в яму крім грунтової суміші додайте ялинових голок.

Ялина колюча росте в сонячному місці, на відміну від ялини звичайної, яка переважно росте в затіненому місці, інакше буде втрачена її декоративність.

Виконав інженер Л/К                                     Сластьоненко О.В.

Переглядів: 377 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0