ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

П`ятниця, 26.04.2024, 18:58

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Липень » 5 » Наша рубрика "Дендрологічний сад"
14:45
Наша рубрика "Дендрологічний сад"
            Бруслина європейська
Чагарник бруслина (лат. Euonymus) – рід невисоких вічнозелених і листопадних деревних рослин родини Бруслинові, що налічує понад двісті видів. У природі бруслина поширена в Європі, Азії, Австралії та Америці – по всій Північній півкулі, полюбляє долини, заплави річок і підліски змішаних лісів. Латинська назва бруслини перекладається приблизно як «дерево з добрим ім'ям» або «славне дерево». У слов'ян бруслина має багато імен: куряча сліпота, божі оченята, бересклет, бурусклен, мересклет, вересклет, дересклед, кислянка, брусниця, бирючина, проскурина, вовче лико, вовчі сережки, саклак і сліпокурник.
 Багато видів бруслини культивуються як декоративні рослини, зокрема бруслина в ландшафтному дизайні використовується для декорування господарських будівель або парканів. Мальовничо виглядає в саду жива огорожа із бруслини, причому привертає вона погляд і влітку, і восени. Практичне значення мають види бруслина бородавчаста і бруслина європейська, оскільки саме в їхній корі і стеблах було виявлено гутаперчу.
 Бруслина має пагони чотиригранного або округлого перетину, на яких іноді утворюються коркові нарости. У природі деякі види бруслини досягають висоти 4 м. Листя бруслини просте, супротивне, блискуче, зубчасте, темно-зеленого кольору, але деякі сорти відрізняються кремовими, білими або сріблястими плямами в центрі або про краях листової пластини. Цвіте бруслина невиразними жовто-зеленими, кремовими або бордовими квітками, що мають неприємний запах і збираються по 4-5 штук у китиці або щитки. Плід бруслини – суха шкіряста чотири-п'ятигніздова коробочка з насінням, шпичакувата або крилата, залежно від виду при дозріванні набуває рожевого, червоного, малинового, бордового, жовтого або темно-пурпурового забарвлення. В яскраві кольори забарвлені і принасінники бруслини. Плоди бруслини, як і всі інші частини рослини, отруйні.
Найкращий час для посадки бруслини – початок весни, хоча припустима й осіння посадка бруслини. Добре, якщо ділянка для бруслини перебуватиме в легкому притінку, хоча ряболиста бруслина полюбляє яскраве сонячне світло. Ґрунт для бруслини має бути легким, родючим, водопроникним і бажано слабколужним або нейтральним. Кислотний ґрунт перед посадкою рослини потрібно вапнувати. Крім того, бруслина не любить високого залягання ґрунтових вод. Вибираючи ділянку для бруслини, майте на увазі, що вона сильно розростається в ширину, а деякі види і у висоту, тому не саджайте рослину занадто близько до дерев і дотримуйтесь достатньої дистанції між кущами та будівлями. Карликові види бруслини краще висаджувати у великі ящики або горщики, утримувати їх улітку в саду, а на зиму вносити в прохолодне приміщення. Таким чином, одну й ту саму рослину можна буде розглядати і як садову бруслину, і як кімнатну бруслину.
 
Виконав Інженер Л/К:                                      Сластьоненко О.В.
Переглядів: 379 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0