ДП "Оникіївський лісгосп"

ДАНИЙ САЙТ НЕ АКТУАЛЬНИЙ!!!

Четвер, 28.03.2024, 19:53

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2015 » Липень » 21 » Липа дрібнолиста ( Tilia cordata )
09:34
Липа дрібнолиста ( Tilia cordata )

Дерево або чагарник з гладкою темно-коричневою корою. Листки чергові, черешкові, без прилистки, серцеподібні при підставі, мілкопильчасті по краю, з цільної платівкою. Квітки запашні, блідо-жовті, в напівпарасольок по 3-15. При квітках плівчасті приквітки, що залишаються при плодах-горішках. Цвіте у червні-липні.

Лікарською сировиною в науковій медицині є квітки, в народній медицині - квіти, листя, бруньки, плоди і молода кора. Збір квіток проводиться разом з плівчастими приквітками. Збір під час дощу або роси не допускається. Сушаться квітки в тіні на повітрі або в сушарках при температурі 40-45 градусів. Термін зберігання 2 роки.

Квітки липи містять ефірну олію (0,05%), гли-козід тіліацін, дубильні речовини, віск, геспередин, цукор, слиз, вітамін С, каротин. Листя містять фітонциди.

У медичній практиці липовий цвіт здавна застосовується як потогінний засіб. Настій з квітів рекомендується для полоскань порожнини рота, горла при запальних захворюваннях (ангіна). Липовий цвіт входить до складу потогінний збору (чай) в рівних кількостях з плодами малини.

У народній медицині квіти липи є популярним потогінну засобом. Вживають гарячий відвар або настій з квітів липи на ніч при кашлі, застуді, болях голови, горла, крупі, болях у животі, ревматизмі, непритомності, запаленні легенів, як проти-вокоревое засіб. Розварена молода липова кора дає багато слизу і застосовується для лікування опіків, подагри, геморою. Відвар зі свіжих квіток вживається всередину при різях в сечівнику (у суміші з травою шавлії), наявності піску в сечі. Крім того, препарати з липового кольору з успіхом вживаються всередину при кору, свинці, судомах. Подрібнені свіжі нирки або свіже листя вживаються місцево як протизапальний, болезаспокійливий і пом'якшувальний засіб при опіках, запаленні молочних залоз та ін запальних процесах. Стовчений липовий вугілля з висушеної деревини п'ють по чайній ложці з козячим молоком при туберкульозі легенів; продуктами сухої перегонки (дьогтем) змащують уражені екземою місця.

Зовнішньо плоди липи застосовують у вигляді порошку або розтертими в оцті при кровотечах з ран, носа, рота і т. д.; стовчене нирки або листя вживають як пом'якшувальний засіб при наривах; а камбій рекомендується при опіках. Листя прикладають на чиряки.

Застосування

Відвар 1: 1 ст. ложку дрібно нарізаних квіток заварюють в склянці окропу, настоюють 20 хвилин і фільтрують; вживати по 1-2 склянки на ніч (як потогінний), для полоскання додати 5,0 г очищеної соди на склянку відвару.

Відвар 2: 2 ст. ложки квітів заварити як чай у 2 склянках окропу, кип'ятити 10 хвилин, процідити і пити гарячим на ніч 2-3 склянки (потогінний) при судомах, нервових захворюваннях, наявності піску в сечі, свинці, кору, як болезаспокійливий і заспокійливого.

Відвар 3: 1 ст. ложку на склянку окропу, заварити як чай, полоскати при ангінах, фарингітах і тонзилітах.

Примітка. Вугілля, що виробляється з деревини липи, теж використовується в народній і науковій медицині.

Мікстура: 2 ст. ложки квіток липи, лляного насіння, неочищених нарізаних насіння гарбуза, насіння конопель, листя ожини, квітів чорної бузини, трави звіробою і 1 ст. ложка квітів ромашки. Суміш добре перемішують і беруть з неї 4 ст. ложки на 0,5 л води, заварюють, настоюють 30-40 хвилин, проціджують і віджимають; приймають 4 рази на день за годину до їжі.

 

Переглядів: 853 | Додав: onles | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0